Teória všetkého

03. 02 2019 06:00 | trinity
Teória všetkého
Teória všetkého Foto: Focus Features

Život vie byť neuveriteľne krutý. No kde je láska... Je i nádej. A tej sa nikdy nevzdal ani geniálny mozog uväznený v bezvládnom tele!

(The Theory of Everything, Skutočný príbeh, 119', VB/Jap./USA, 2014, Stereo, HD)
Réžia: James Marsh
Hrajú: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Emily Watson, Harry Lloyd, David Thewlis, Charlie Cox, Charlotte Hope, Adam Godley, Lesley Manville, Maxine Peake, Hugh O'Brien, Karol Steele, Scott Plumridge, Simon McBurney


Cambridge, píše sa rok 1963. Mladý študent kozmológie Stephen (Eddie Redmayne) sa práve osudovo zaľúbil do pôvabnej študentky literatúry Jane (Felicity Jones) a... Do času. Času a jeho pôvodu sa totiž chce venovať vo svojej dizertačnej práci. Paradoxne mu však toho, čo ho fascinuje najviac, podľa odborníkov už veľa nezostáva – pretože keď ho zrazu začne zrádzať telo, vypočuje si zdrvujúcu diagnózu amyotrofická laterálna skleróza s nemilosrdnou prognózou dva roky života... No Jane a Stephen sa nemienia len tak vzdať, sú rozhodnutí nemyslieť na najhoršie a žiť naplno tak dlho, ako to len pôjde. Vezmú sa, stanú sa rodičmi... Netrvá dlho a o Stephenovi sa v odborných kruhoch začne hovoriť ako o Einsteinovom dôstojnom nástupcovi. A hoci choroba neúprosne pustoší jeho telo, jeho nezlomná duša mieri k ďalším a ďalším výšinám...


Čo možno neviete
* Film je voľne inšpirovaný knihou Cesta do nekonečna: Môj život so Stephenom Hawkingom, v ktorom britská spisovateľka a učiteľka Jane Hawking popisuje život so svojím prvým manželom, teoretickým fyzikom, kozmológom a spisovateľom Stephenom Hawkingom, otcom jej troch detí.

* Eddie Redmayne získal za svoj výkon v tomto filme v roku 2015 všetky prestížne filmové ocenenia – SAG, BAFTA, Zlatý glóbus i Oscara za Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe!

Sledujte v piatok, 22. februára, o 20.30 – alebo v repríze v sobotu, 23. februára, o 14.55 a v nedeľu, 24. februára, o 1.25!

 

Komentáre ( 0)