25. 02 2018 08:00 | trinity

Surfistka

Kto sa dokáže spamätať z bolestnej straty, nepoddať sa zúfalstvu a zabudnúť na slovíčko „Nie“... Spozná, ako chutí víťazstvo!

Surfistka
Surfistka Foto: Sony Pictures

(Soul Surfer, Športová dráma nakrútená na motívy skutočných udalostí, 103', USA, 2011, Stereo)
Réžia: Sean McNamara
Hrajú: AnnaSophia Robb, Helen Hunt, Dennis Quaid, Lorraine Nicholson, Kevin Sorbo, Carrie Underwood, Ross Thomas, Chris Brochu, Sonya Balmores, Jeremy Sumpter, Craig T. Nelson, Branscombe Richmond, Cody Gomes, Titus Kinimaka, John Philbin


Pokojný a bezstarostný život tínedžerky Bethany Hamiltonovej (AnnaSophia Robb) s rodinou na prekrásnom Havaji je v podstate úplne podriadený jej najväčšej vášni a srdcovej záležitosti od chvíle, čo začala chodiť – surfovaniu. Má obrovský talent a obrovskú šancu stať sa veľkou hviezdou profesionálneho sveta surfingu. Teda, vlastne mala, do toho osudného októbrového dňa v roku 2003, keď ju počas tréningu napadol žralok tigrovaný. Bethany totiž síce jeho útok prežila, no prišla o ľavú ruku! Z obrovského šoku z prežitej traumy a zničených snov sa jej vďaka obdivuhodnej odvahe a sile, ale tiež láske a podpore jej rodičov Toma (Dennis Quaid) a Cheri (Helen Hunt), našťastie predsa len podarí vrátiť sa späť do života... I na surfovaciu dosku! A nielen to, jej bojovná povaha, nezlomnosť a silná vôľa jej totiž umožnia dych vyrážajúci návrat medzi surferskú elitu, čím dokáže svoj krutý osud zmeniť na výnimočné posolstvo nádeje pre iných, ktorých život sa z toho-ktorého dôvodu ocitol v troskách!

Sledujte v nedeľu, 18. marca, o 20.00 – alebo v repríze v pondelok, 19. marca, o 0.10!

 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Doma? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.