18. 03 2017 09:50 | trinity

Inga Lindströmová: Iskra lásky

Medzi Sofiou a Paulom to osudovo zaiskrí - ako na potvoru sa však na scéne zrazu objaví aj jej dlhodobo nezvestný manžel Björn!

Inga Lindströmová: Iskra lásky
Inga Lindströmová: Iskra lásky Foto: ZDF

(Inga Lindström: Feuer unterm Dach, Romantický film, 89', Nem., 2013, Stereo, HD)
Réžia: Udo Witte
Hrajú: Marie Zielcke, Mehdi Nebbou, Marie Gruber, Maike Möller-Bornstein, Margrit Sartorius, Victoria Deutschmann, Jorres Risse, Robert Bittner, Christine Klein, Robert Schupp, Markus Gertken, Karl Achleitner


Sofia Bennertová (Marie Zielcke) tušila, že to nebude mať ľahké, keď sa pred nejakým časom z lásky k mladému sedliakovi Björnovi (Jorres Risse) rozhodla opustiť mesto a začať nový život na vidieku v Akelsunde, no realita je ešte tvrdšia – ako neskúsená biofarmárka si totiž svojimi plánmi opätovného návratu poľnohospodárstva čo najbližšie k prírode a predajom vlastnoručne vyrobených produktov v rekordne krátkom čase znepriatelí temer celú dedinu! A akoby to nestačilo, najlepšie nevychádza ani so svojou hyperkritickou svokrou Helene (Marie Gruber)... Keď Sofiin manžel Björn náhle, doslova z jedného dňa na druhý, bez stopy zmizne, príde nešťastná mladá žena o svoju najväčšiu oporu. Björn, po ktorom akoby sa zem zľahla, tu nie je ani v deň, keď Sofiin malý kiosk zachvátia plamene, no našťastie jej s jeho hasením pomôže šarmantný cudzinec - Paul Andersson (Mehdi Nebbou). Sofia ani len netuší, že plachý muž je v skutočnosti slávny operný spevák, ktorý len krátko predtým ušiel z nahrávacieho štúdia, keď mu nečakane zlyhal hlas... V idylickom Akelsunde sa mu veľmi páči, a tak sa v ňom rozhodne pár dní ostať, oddýchnuť si a znovu nájsť sám seba. No keď Sofia zistí, kto Paul je, rozhodne sa spolu s miestnymi ženami založiť spevácky zbor a zúčastniť sa populárnej súťaže – pretože ak v nej zvíťazia, budú môcť za peniaze za výhru kúpiť nové zásahové vozidlo pre zúfalo zastaranú miestnu hasičskú stanicu. A Paul by mal byť vedúcim ich speváckeho zboru, pretože od prípadného víťazstva v súťaži si Sofia sľubuje ešte čosi – že ju ostatní obyvatelia dediny azda konečne prijmú medzi seba... Paul síce nie je touto myšlienkou veľmi nadšený, no napokon sa rozhodne Sofii pomôcť – a netrvá dlho a medzi nimi to začne poriadne iskriť! Ako na potvoru sa však práve vtedy zrazu na scéne znova objaví Björn...!

Sledujte v sobotu, 8. apríla, o 21.40!


-1 komentárov
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Doma? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.