04. 06 2017 09:30 | trinity

Dobrodružstvo v Afrike 1

Život Nemky Johanny sa na čiernom kontinente nečakane zmení - po zoznámení s drsným pilotom Thomasom...

Dobrodružstvo v Afrike 1
Dobrodružstvo v Afrike 1 Foto: ZDF

(Johanna und der Buschpilot: Der Weg nach Afrika a Johanna und der Buschpilot: Die Legende der Kraniche, Film, 177', Nem., 2012, Stereo, HD)
Réžia: Ulli Baumann
Hrajú: Julia Brendler, Kai Schumann, Kevin Otto, Ndoni Khanyile, Bernhard Piesk, Simone Hanselmann, Chris April, Nikol Voigtländer, Sandile Kamle, Elvis Mahomba, Anele Matoti, Othello Tyhulu, Maxi Warwel, Chris April, Elvis Mahomba


Vedúca jednej z najlepších nemeckých kliník Johanna Zarrmannová (Julia Brendler) nikdy celkom nechápala, prečo sa jej otec Wilhelm (Nikol Voigtländer) rozhodol opustiť rodnú hrudu i sľubne rozbehnutú kariéru a stať sa lekárom v ďalekej Afrike. Celé tie roky sa zanovito vyhýbala akejkoľvek forme kontaktu s ním. No keďže dnes je jej otec na smrť chorý, rozhodne sa prekročiť svoj tieň a, aj keď stále plná rozporuplných pocitov, odcestovať za ním. Nanešťastie je však príliš neskoro, Wilhelm sa jej príletu nedožije... Na africkej farme, ktorú jej otec pretvoril na improvizovanú nemocnicu, sa Johanna zoznámi s drsným pilotom Thomasom Marrachom (Kai Schumann), ktorý bol v posledných rokoch blízkym spolupracovníkom a priateľom jej otca. V tom čase je Johanna rozhodnutá, keďže jej otec už nie je medzi živými a ju tu de facto vôbec nič nedrží, farmu čo najskôr predať a vrátiť sa do Nemecka – k svojej práci a snúbencovi Michaelovi Kollemu (Bernhard Piesk). No porucha lietadla a núdzové pristátie v púšti všetko zmenia... Po zrelej úvahe sa tak Johanna rozhodne zmeniť svoje pôvodné plány - nevrátiť sa do rodného Nemecka, ale ostať v Afrike a ujať sa kliniky svojho nebohého otca. To sa však tvárou v tvár drsnému stereotypu v africkej nemocnici javí čoraz ťažšie... Navyše je zrejme len otázkou času, kedy si so svojským Thomasom vojdú do vlasov! Akoby to nestačilo, dodatočný chaos v chode kliniky a už aj tak dosť komplikovanom vzťahu medzi Johannou a Thomasom spôsobí turistka Martina (Simone Hanselmann), ktorá sa dostane do ťažkostí. Aké tajomstvo asi mohlo túto tajomnú krásku zaviať až sem, na taký odľahlý, bohom zabudnutý kúsok Zeme?

Sledujte v sobotu, 24. júna, o 15.55 – alebo v repríze v nedeľu, 25. júna, o 1.50!


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Doma? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.