Katie Ffordová: Stratená v láske

16. 06 2019 06:50 | trinity
Katie Ffordová: Stratená v láske
Katie Ffordová: Stratená v láske Foto: ZDF

Dôjde „iba kamarátom“ Alicii a Willovi, po čom naozaj túžia skôr, než Alicii zaznejú svadobné zvony?

(Katie Fforde: Warum hab ich ja gesagt?, Romantický film, 89', Nem./USA, 2016, Stereo, HD)
Réžia: Carlo Rola
Hrajú: Ursula Karven, Marek Erhardt, Nick Julius Schuck, Judy Winter, Sina Tkotsch, Dietrich Hollinderbäumer, Christian Erdmann, Arthur Hiou, Paul Taft, Shawn Contois, James Gaiero


Newyorská právnička Alicia Charlesová (Ursula Karven) má krátko pred svadbou s atraktívnym kolegom Johnom (Christian Erdmann), keď jej osud v podobe nesúrodej dvojice jej spolubývajúcich - šarmantného príležitostného hudobníka Willa Hillingera (Marek Erhardt) a malého Linusa Shawna (Nick Julius Schuck) -, opäť skríži plány! Johnovi, ktorému nie je veľmi pochuti, že jeho nastávajúca žije pod jednou strechou s iným mužom a dieťaťom, vôbec neprekáža, že sa Willova dosiaľ neveľmi oslnivá hudobná kariéra zrazu sľubne rozbehne a už vôbec nie, že si nájde priateľku... Ale Alicii evidentne áno! Akoby to nestačilo, na scéne sa zrazu nečakane objaví jej čerstvo ovdovelá mama Jackie (Judy Winter), s ktorou sa nechcela už nikdy viac stretnúť. Chce sa aspoň pokúsiť o uzmierenie s Aliciou a... Tiež ju požiadať o pomoc. Je totiž na mizine, pretože jej nebohý manžel sa zaplietol do niekoľkých naozaj pochybných obchodov – a zmluvy k nim, žiaľ, zakaždým nechal podpísať i Jackie, takže jej teraz hrozí pekných pár rôčkov vo väzení! Jackie nie je slepá, a tak si nemôže nevšimnúť, že Aliciino láskavé, no zmätené srdce rozhodne nebije len pre jej snúbenca a že dosť podobne je na tom zjavne aj jej „iba kamarát“ Will... Otázne však je, či to, po čom naozaj túžia, obom dôjde skôr, než Alicii zaznejú svadobné zvony – ak vôbec!


Čo možno neviete
Film je záverom veľmi voľnej trilógie, mapujúcej životné osudy newyorskej právničky Alicie, svetobežníka Willa a malej siroty Linusa. Prvá časť z roku 2014 nesie názov Stále pri tebe, druhá z roku 2015 o čosi sviatočnejší - Newyorský vianočný zázrak.

Sledujte v nedeľu, 7. júla, o 0.00 a 5.55!

Komentáre ( 0)