05. 03 2017 10:00 | trinity

Leto v Škótsku

Pri hľadaní nového zmyslu života i samej seba natrafí Monika na dvoch zaujímavých mužov. No len jeden z nich je ten pravý!

Leto v Škótsku
Leto v Škótsku Foto: ZDF

(Ein Sommer in Schottland, Romantický film, 89', Nem., 2012, Stereo)
Réžia: Michael Keusch
Hrajú: Marion Kracht, Sascha Hehn, Christiane Blumhoff, David C. Bunners, Henriette Richter-Röhl, James Bryce, Ulla Geiger, Betsy Cairn


Aby svoju čerstvo rozvedenú dcéru Moniku (Marion Kracht) priviedla na iné myšlienky a vliala jej do žíl novú energiu, pozve ju jej rázna mama Gertrud (Christiane Blumhoff) na poznávací zájazd do Škótska. Spočiatku to síce vyzerá ako dobrý nápad, no keď sa ukáže, že skupinka nadšených turistov cestujúcich za dobrodružstvom sú samí dôchodcovia, má Monika pocit, že sa zhmotnila jej najhoršia nočná mora! Preto nečudo, že sa po troch dňoch rozhodne už viac netrápiť a takticky sa vyparí! Osud ju zavedie do malebného historického mestečka menom Kingdom of Five neďaleko Edinburghu, kde pre temer tridsiatimi rokmi študovala a prežila jedno z najkrajších období svojho života. Netrvá dlho a natrafí tu i na svoju vtedajšiu veľkú lásku, aj dnes stále ešte veľmi príťažlivého a navyše aj veľmi úspešného majiteľa pálenice whisky Angusa Sinclaira (David C. Bunners). A zdá sa, že mu Monika ani po toľkých rokoch nie je ľahostajná... Je tu však ešte ktosi zaujímavý - mĺkvy a svojrázny cestovateľ a fotograf Richard Travis (Sascha Hehn), s ktorým sa Monika zoznámi v penzióne Book Lovers patriacej jeho mame Grace (Betsy Cairn). Richard sa oň prechodne stará, kým sa jeho mama nevráti z nemocnice. Zjavne najtvrdším orieškom pri hľadaní nového zmyslu života i samej seba tak pre Moniku bude rozhodnutie, ktorý z týchto dvoch atraktívnych, no skrz-naskrz rozdielnych mužov je pre ňu tým pravým...!

Sledujte v nedeľu, 26. marca, o 1.50!


-1 komentárov
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Doma? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.