Dajte otázky, Dajto odpovie! (júl 2018)

31. 07 2018 07:50 | www.dajto.sk
Dajte otázky, Dajto odpovie
Dajte otázky, Dajto odpovie Foto: TV Dajto

Pravidelne nám kladiete množstvo otázok. Dnes vám prinášame odpovede na ďalšie z nich!

Dano Jochman: Kedy, prosím, odvysielate 4. sériu seriálu Prvých 100? Plánujete zakúpiť aj 5. sériu?
- Seriál Prvých 100, ako aj jeho premiérové časti, sa dostanú na obrazovky TV Dajto až v budúcom roku.

Miroslav Bebej: Dobrý deň, zaujímalo by ma, kedy plánujete zaradiť do vysielania nové série seriálov NCIS, NCIS: Los Angeles a NCIS: New Orleans? Vrátite ešte do vysielania kompletne celý seriál Walker, texaský ranger?
- Seriál NCIS dostane väčší priestor na obrazovkách Dajto už od septembra tohto roka. Následne k nemu pridáme aj NCIS: Los Angeles a NCIS: New Orleans a ich nové časti, takže je sa na čo tešiť! :-)

Igor Pagáč: Máte, prosím, kúpené práva na nejakú zahraničnú futbalovú ligu a na slovenskú futbalovú ligu?
- V rámci športových práv máme zakúpené národné zápasy našej futbalovej 21-tky. Žiadnu zahraničnú ani domácu futbalovú ligu zatiaľ neplánujeme vysielať.

Mirka Poláková: Budete vysielať animovaný seriál SpongeBob?
- Žiaľ, tento animovaný seriál nemáme zakúpený. Môžete sa však tešiť na Toma a Jerryho alebo Tučniakov z Madagaskaru na Markíze.

Palo Palo: Dobrý deň, neplánujete vysielať Pevnosť Boyard? Aj francúzske časti?
- Plánujeme opäť odvysielať Pevnosť Boyard so slovenskou účasťou, ktorá mala premiéru v uplynulom roku.

Adriana Stančeková: Môžem sa spýtať, prečo vystrihujete scény zo seriálu Arrow?
- Žiaľ, niektoré scény sú priveľmi drsné pre vekovú vhodnosť a vysielací čas daného seriálu. Len veľmi výnimočne sa preto môže stať, že pár sekúnd s nevhodnou scénou je nutné vystrihnúť.

Peter Velart: Dobrý deň, budete vysielať Fortuna Ligu v nasledujúcej sezóne 2018/2019? A Ligu majstrov budete vysielať - myslím skupinovú fázu? Ďakujem.
- Disponujeme vysielacími právami na kvalifikačné zápasy našej národnej futbalovej 21-tky. Už vo štvrtok, 5. septembra 2018, odvysielame ich prípravný zápas proti Taliansku.

Patrik Vančo: Rád by som si na Dajto pozrel staršie časti Vilomenín. Neplánujete ich zaradiť do vysielania?
- Aktuálne vysielame z archívnej tvorby reality šou Ostrov. Od septembra sa následne vráti Aj múdry schybí a Je to možné?!, Vilomeniny však nasadíme už v budúcom roku, takže sa máte na čo tešiť! :-)

Peter Zubko: Zdravím, Dajto, plánujete odvysielať aj dobrodružné filmy ako Minotauros s Tomom Hardym, Beowulf (2006), Vikingovia, či napr. film Outlander (2008)? Ďakujem.
- Vami spomínané filmy neplánujeme vysielať. Tešiť sa však môžete na mnohé iné filmy, ako napríklad Ohnivý kruh, Kniha prežitia, Divoký Django a mnohé iné. No a na Markíze vás čakajú premiéry veľkých kinohitov ako Pixels alebo nové spracovanie legendárneho príbehu o Tarzanovi.

Laco Krucsko: Plánujete vysielať aj nové časti Kobry 11?
- Nové, premiérové časti seriálu Kobra 11 sa dostanú do vysielania už na prelome októbra a novembra. :-)

Peter Macko: Pekný deň, Dajto, plánujete odvysielať počas mesiaca august, keď má Markíza svoje 22. narodeniny, všetky ročníky bývalej ankety TOM, relácie JPP: Jožo Pročko pokúša, Nebo, peklo, Pročko, Je to možné?!, a tiež relácie z produkcie skupiny Nova Novoty a Dobroty s Petrom Novotným? Ďakujem za odpoveď a prajem Markíze všetko najlepšie k 22. narodeninám! :-)
- Žiaľ, v auguste neplánujeme vysielať ani jeden z vami menovaných archívnych programov. V septembri však nasadíme reláciu Je to možné?! a postupne sa dostane do vysielania aj relácia Nebo, peklo, Pročko. Ak máte chuť na relácie z produkcie skupiny Nova ako Dobroty či Novoty, zapnite si stanicu Nova International.

Fred Chladný: Dobrý deň, chcem sa opýtať, či v blízkej budúcnosti plánujete vysielať pokračovanie seriálu Hriešnici (Shameless) - 5. séria. Ďakujem za odpoveď.
- Aktuálne na televízii Doma vysielame 4. sériu tohto seriálu, vždy od pondelka do štvrtka v noci. Premiérová 5. séria sa dostane do vysielania až v budúcom roku.

ComicsFan: Plánujete odvysielať dokumentárny seriál Tajná história komiksu Roberta Kirkmana a jedinečný dokumentárny film o kultových Ninja korytnačkách Turtle Power?
- Žiaľ, dané dokumentárne filmy neplánujeme vysielať. Tešiť sa však môžete na obidva filmy z nového spracovania Ninja Korytnačiek.

Dodo: Neplánujete niekedy odvysielať animovaný seriál Batman z roku 1992 a animovaný film Batman – Maska fantóma so slovenským dabingom na Dajto alebo Markíze? Určite by to potešilo nielen mňa, ale aj ostatných fanúšikov Batmana.
- V rámci animovaných filmov o Batmanovi ponúkneme viacero novších titulov, napríklad Batman: The Killing Joke, a samozrejme aj najnovšie filmy s Batmanom. Tešiť sa môžete aj na veľkú televíznu premiéru filmu Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti.

Andrej: Bude Dajto vysielať 2. sériu seriálu Kronika rodu Shannara?
- Chystáme do vysielania opätovne 1. sériu, premiérové časti v najbližšom čase vysielať neplánujeme.


PR oddelenie skupiny Markíza


Ak máte na nás aj vy nejaké otázky, položte nám ich prostredníctvom Facebooku alebo formulára na titulke www.dajto.sk!

Komentáre ( 0)