Toto je prirodzená krása! Reese Witherspoon žiadnu plastiku nepotrebuje

04. 02 2015 20:00 | TVnoviny.sk
reese.jpg
  Foto: Profimedia.sk

Herečka už má na konte jedného Oscara. Získa aj ďalšieho?

Tak viete? Reč je prirodzene o herečke Reese Witherspoon (38), ktorá je nominovaná na Oscara za výkon v hlavnej úlohe v snímke Wild. Stvárnila Cheryl, ktorá sa rozhodne vziať svoj život pod kontrolu. Pobalí si veci do ruksaku a vyberie sa do tisícky kilometrov vzdialenej divočiny. Tá ale nie je taká, ako očakávala a vymyká sa jej spod kontroly. V jej kariére ide o druhú nomináciu na Cenu akadémie. V roku 2005 si odniesla sošku za najlepší ženský výkon v hlavnej úlohe v snímke Walk the Line. 

Sledujte odovzdávanie Oscarov NAŽIVO v nedeľu 22. februára na obrazovkách televízie DOMA alebo online minútu po minúte na portáli TVNOVINY.sk.

 

Reese v snímke Wild.
 

Tridsaťosemročná herečka sa narodila v marci 1976 v New Orleans v Louisiane do lekárskej rodiny. Jej otec neskôr pracoval v Nemecku, a tak tam Reese žila štyri roky. Univerzitu absolvovala na Stanforde. Vyštudovala anglickú literatúru, ktorou bola posadnutá odmalička. V knižniciach bola ako doma a neustále čítala. Popri tom však už ako 7-ročná účinkovala v reklamách a v 11-tich rokoch získala prvé miesto v talentovej súťaži Ten-State Talent Fair. 

Reese vo filme Veľmi nebezpečené známosti
Foto: Profimedia.sk
 

V roku 1990 sa zúčastnila kastingu do snímky The Man in the Moon. Získala hlavnú úlohu 14-ročného vidieckeho dievčaťa Dani Trant, ktoré sa prvýkrát zamiluje do svojho 17-ročného suseda. Jej výkon vo filme zanechal obrovský dojem, ktorý pozitívne zhodnotili filmoví kritici. Dokonca ju nominovali na cenu Young Artist Award. Následne sa objavila v televíznych snímkach ako Wildflower, Desperate Choices: To Save My Child. Nasledovalo množstvo filmov, z toho kľúčové boli Overnight Delivery, Pleasantville či Twilight. 

Reese ako Pravá blondínka.
Foto: Profimedia.sk
 

V roku 1999 zapôsobil na divákov najmä film Veľmi nebezpečné známosti, kde si zahrala po boku Ryana Phillippeho. S tým začala randiť už o rok skôr. Dvojica sa neskôr aj vzala a majú spolu dve deti - dcéru Avu a syna Deacona. V roku 2006 už žili manželia oddelene. Dodnes spolu veľmi dobre vychádzajú a žiadne veľké divadlo okolo ich rozvodu nebolo. Reese je dnes druhýkrát vydatá za talentového agenta Jima Totha. V roku 2012 sa im narodil syn Tennessee James Toth. 

Reese s exmanželom Ryanom Philleppeom.
 

Herečka s dcérou Avou a synom Tennesseem.
Foto: Profimedia.sk
 

So synom Deaconom.
Foto: Profimedia.sk
 

Diváci si Reese mimoriadne obľúbili vďaka úlohe vo filme Pravá blondínka, ktorý sa hneď ďalší rok dočkal aj pokračovania. A práve tak ju majú v pamäti dodnes. Ako veselú, milú, príjemnú, dobrú a skutočne tak pôsobí aj naživo. Málokedy sa Reese na niečo hrá a práve preto je taká populárna. 

Reese počas stretnutia nominovaných na Oscara.
Foto: Profimedia.sk
 

Počas jej hereckej kariéry ju nepostihol žiadny škandál. Až na jeden. Kedy sa s manželom vracali z večierka a obaja boli pod vplyvom alkoholu. Možno by sa do médií ani nič nedostalo, keby herečka nekládla pri zatýkaní odpor a nevykrikovala pred policajtmi, aby si zapamätali, kto je ona a že sa postará o ich vyhadzov. Neskôr sa za to ospravedlnila. Komentáre ( 0)