Česko-slovenský sexsymbol si zahral v zahraničnom filme: V tomto bolo natáčanie iné než u nás

25. 05 2018 06:00 | jt
Leto v Prahe
Leto v Prahe Foto: ZDF
Leto v Prahe - Tomáš Hanák
Leto v Prahe - Tomáš Hanák
Leto v Prahe - Tomáš Hanák

Rodák z Kremnice nám odhalil, že romantický film Leto v Prahe nakrúcal aj v rodnej reči.

Už v sobotu 26. mája o 20:00 si priaznivci romantiky môžu v televízii Doma vychutnať ďalší premiérový príbeh z obľúbenej nemeckej kolekcie Leto v ... (Ein Sommer in ...), kde sa tentokrát ocitnete v susednej stovežatej Prahe.

Vo filme s názvom Leto v Prahe v jednej z hlavných úloh zahviezdi dokonca aj známy český herec slovenského pôvodu Tomáš Hanák (61). Rodák z Kremnice si tu zahrá postavu Richarda Krála - muža, ktorého príde hľadať do českého hlavného mesta jeho dcéra Jana, ktorej matku v mladosti tehotnú opustil.

Leto v Prahe - Tomáš Hanák
Foto: ZDF
 


V čom bolo podľa Hanáka nakrúcanie s nemeckými tvorcami iné na rozdiel od českých či slovenských filmárov?  „Natáčanie so zahraničnými filmármi je väčšinou pokojnejšie, býva viac času na skúšanie scén či debaty s režisérom. Dôvodom je samozrejme dostatok peňazí. Lepší výsledok to síce nezaistí, ale herec si nepripadá ako robotník pri páse,“ prezradil nám herec.

Ako sa Tomáš dostal k úlohe v tomto pohodovom romantickom filme? „Koncom minulého tisícročia som býval považovaný za charizmatického herca. Castingová agentúra na to stavila a našťastie sa neprevalilo, že už je tretie tisícročie,“ odhalil nám s humorom sebe vlastným.

Paradoxom je, že hoci ide o nemecký film, väčšinu scén nakrúcal v češtine: „Väčšinu textov som hovoril v češtine, kratšie vety nemecky, trochu tú reč poznám - napríklad, že "staré železo" sa nemecky povie "schrott". Ale pretože to bol film o láske a nie o starom železe, práve toto slovo som nepoužil. Snáď to vyjde nabudúce,“ dodal so smiechom Hanák.

VIAC FOTO TOMÁŠA HANÁKA Z FILMU LETO V PRAHE NÁJDETE VO FOTOGALÉRII!

Sledujte romantický film Leto v Prahe - v sobotu o 20:00 na Doma!

 


Komentáre ( 0)